Sık Sorulan Sorular

Yaz okulu kimlere yöneliktir? Kimler katılabilir?

Yapay Zeka Yaz Okulu lisans, lisansüstü öğrencileri, akademisyenler ve endüstriyel uygulamacılara yöneliktir. Ancak bu alanda özel ilgi ve çalışmaları bulunanlarda lise ve üzeri eğitim durumuna sahip bireyler katılabilir.

Kontenjan sınırı var mıdır?

Başlangıçta kontenjan sınırı olmaksınızın katılımcı alımı yapılmaktaydı. Ancak aşırı talep üzerine kontenjan sınırı 400 olarak belirlenmiştir.

Katılımcılar nasıl seçilecektir?

İnternet sayfası üzerinden kayıt olup ücret yatıran ilk 400 kişi eğitime kabul edilecektir.

Ücret yatırmak ve kayıt olmak için son tarih nedir?

İnternet sayfasında "Yaz Okulu >> Önemli Tarihler" sekmesinden tüm önemli tarih bilgilerine ulaşılabilir. Kayıt ve ücret yatırmak için son gün 30/06/2018 - 16/08/2018 'dir. Ancak bu tarihten önce kontenjan dolması durumunda kayıt sistemi kapatılıp yeni katılımcı başvurusu alınmayacaktır.

Yaz okulu ücretine neler dahildir?

Bu ücrete eğitim, ikramlar, konaklama, öğle yemekleri dahildir. Ancak haber vermeksizin imkanları değiştirme hakkı düzenleme kuruluna aittir. Program son güne kadar geliştirilmeye çalışılacaktır.

Ücret yatırırken nelere dikkat etmem gerekir?

Hesaba para transferi yaparken açıklama kısmına "Ad Soyad " (Örnek Açıklama: Ali Güler) ifadesi yazarak gönderiniz.

Sakarya'ya ulaşım bedelleri karşılanacak mı?

Sakarya'ya ulaşım bedelleri katılımcıların sorumluluğundadır. Katılım ücreti tamamen eğitim organizasyonu için alınmış sembolik cüzi bir ücrettir.

Kayıt sistemi hata veriyor ne yapmalıyım?

Sistemler sürekli çalışır haldedir. Eğer hata alıyorsanız, bir müddet beklenip tekrar deneyiniz. 24 saaati geçen hata mesajlarında sistem yöneticisi ile iletişime geçebilirsiniz.

TC Kimlik Numarama neden ihtiyaç duyuluyor?

Konaklama talebinde bulunan katılımcıların TC kimlik numaraları alınarak, onların adına Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) konaklama ücreti yatırılacaktır. KYK ücret yatırma sırasında TC Kimlik Numarasını talep etmektedir. Bu yüzden konaklama talebinde bulunan katılımcılardan TC Kimlik Numaraları talep edilmektedir.

KYK yurtlarında kalmaktayım. Yine de katılım ücreti ödemek zorunda mıyım?

Yaz okulu ücreti sembolik olup tamamen eğitim organizasyonu için talep edilmektedir. Konaklama talep edenlere bu hizmet tarafımızca bedelsiz olarak karşılanmaktadır. Bu yüzden eğitim organizasyonu için 75 TL ücreti tüm katılımcıların yatırması gerekmektedir.

Eğitim sonunda herhangi bir belge verilecek mi?

Eğitimlere katılan herkese Yapay Zeka Eğitim Sertifikası verilecektir.

Yapay zeka yaz okulunu kim düzenlemektedir?

Yaz okulu Sakarya Üniversitesinin ev sahipliğinde İstanbul Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi ortaklığında gerçekleştirilecektir.

Katılımcılara başvurularının onaylandığına dair bilgi verilecek mi?

Kayıtlar tamamlandıktan sonra katılımcılara bilgi verilecektir.

Etkinliğe katılmak için öğrenci olma şartı var mıdır?

Hayır, öğrenci olma zorunluluğu yoktur.

Eğitimler teorik mi, uygulamalı mı olacak?

Eğitimler hem teorik hemde uygulama olacaktır. Ancak uygulamaların tüm katılımcılara aynı anda yaptırılması imkansızdır. Bu yüzden uygulamalar kontenjan dahilinde eş zamanlı oturumlar halinde yapılacaktır.

Yaz okulu ücreti ne kadar?

Yaz okulu ücreti 75 TL dir.

Ücretleri nerelerden yatırabiliriz?

İnternet bankacılığı, ATM ve herhangi bir Garanti Bankası şubesi üzerinden yatırabilirsiniz. Ücret yatırma sırasında oluşan masraflar katılımcılara aittir.

Eğitim için herhangi bir programlama dili bilme ihtiyacı ya da zorunluluğu var mıdır?

Eğitimler sırasında herhangi bir programlama diline bilme zorunluluğu yoktur. Ancak bildiğiniz diller varsa ve eğitim o dil üzerinden anlatılıyorsa daha fazla fayda görebilirsiniz.

Eğitimler hangi saatler arasında gerçekleştirilecektir?

Eğitimler her gün 09.00 - 18.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Eğitmenler kimlerdir?

Eğitimler alanında uzman öğretim elamanları ve sektör çalışanları olarak Üniversite ve Kuruluşlardan katılmaktadır. Sakarya Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesinden katılmaktadır. Kurumlar ise Schneider elektrik ve Figes'den katılacaklardır.

Projelerimiz konusunda hocalarımızdan fikir alabilir miyiz?

Evet, alabilirsiniz. Eğitim süresince eğitmenler tarafından tüm bilgi desteği sağlanacaktır.

Başvurumdan sonra geri dönüş alamadım ne yapmam gerekir?

Kayıt olup ücret yatırdıktan sonra mail gönderimi yapılmamaktadır. Tüm kayıtlar bittikten sonra kayıt onayı ve bilgilendirme hakkında bilgi verilecektir. Ancak ücreti yatırdıysanız kaydınız onaylanmıştır. Katılımcı listesinde adınız yok ise bizle iletişime girmeniz halinde yanlışlık derhal düzeltilecektir.

Resmi kabul yazısı alabilecek miyim?

Resmi kabul yazısı sadece Kurum çalışanları için, kurumlarından izin alabilmeleri için verilecektir. Diğer katılımcılara katılımlarının onaylandığına dair bilgi maili gönderilecektir. Ancak ücret yatıran herkesin katılımı onaylanmaktadır. Resmi kabul yazısı talebi için mazeretinizi beyan ederek, internet sayfası üzerinden kayıt yapıp ücret yatırdıktan sonra dekontu yazsum@sakarya.edu.tr adresine bildirmeniz durumunda adınıza resmi yazı gönderilir.

Farklı üniversitelerden katılımcılar var mıdır?

2017 yılında gerçekleştirilen Yapay Zeka Yaz Okuluna 110 farklı Üniversiteden 600 üzerinde katılımcı başvurusu yapmıştır.